Menü Kapat

 Sıcaklık Ölçer Termometre Kimo Modelleri

Sıcaklık ölçer termometre kimo modelleri ölçüm cihazları sektörü içinde en çok satılan ve kullanılan marka olması sebebiyle pandemi döneminde en çok araştırılan  termometreler içinde birinci sıraya yerleşmiştir.

Sıcaklık ölçer termometre kimo markasının, Türkiye genelinde termometrelerin satışını yapan ya da yurt dışından ithal eden şirketler içinde sadece sadece firmamız tarafından yetkili olarak satışının yapılması, ürünün araştırılması ve kolay fiyat alınması ya da incelenmesi konularında sıcaklık ölçer cihazı kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sıcaklık Ölçer Termometre Kimo
Sıcaklık Ölçer Termometre Kimo

Sıcaklık ölçer termometre kimo cihazlarının  tüm ürünlerine sayfalarımızı incelerek ulaşabilirsiniz. Yazımız aracılığı ile bazı modellerinden size bahsederek, Kimo Sıcaklık Ölçer Termometreler neden bu kadar revaçta  olduğunu öğrenebileceksiniz. KİMO TERMOMETRE SICAKLIK ÖLÇER Cihazlarının ilk elden yetkili satıcısı olarak belirteceğimiz modeller arasından seçeceğiniz ürünlerin ayrıntılı bilgilerini bizlerden bizzat isteyebilirsiniz. Kimo termometre modellerini kısaca sıralayacak olursak, Kimo tt 21, Kimo tt 22, Kimo tk 61, Kimo tm 210 gibi modellerin yanında, Infrared lazer olan modeller vardır. Infrared lazer  termometreler ise, Kimo Kıray 50,     Kimo Kıray 200,   Kimo Kıray 300 modeli olarak göze çarpmaktadır. Cihazların bazılarının genel özellik bilgilerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Yazımızda olmayan diğer cihazların özelliklerini ilgili yazılarımızdan takip edebilirsiniz.

Sıcaklık Ölçer  Kimo Termometre  Özellikleri

  • Sıcaklık Ölçer Kimo TT 21 – 22 Termometre

Sıcaklık Ölçüm Cihazlarından Kimo tt 21 Termometre  tek kanal girişi ve TT 22 termometrenin çift thermokupl girişi bulunmaktadır.Ölçüm yapılan probun yada tel thermokupl sıcaklık ölçüm aralığına göre cihazın ekranı üzerinde -200 ile +1300 °C arasında sıcaklık değerleri okumanız mümkündür.

Cihaza K veya T tipleri olmak üzere 2 ayrı çeşit thermokupl tipiyle uyumludur.Kullanım amacınıza ve sıcaklık ölçüm aralığına göre ölçüm yapıcak probun çeşitleri değişmektedir.

Cihazla birlikte ölçüm probu gelmemektedir.Farklı tiplerde ve sıcaklık aralıklarında ölçüm probları bulunmaktadır.Yüzey sıcaklığı,daldırma tip,genel kullanım amaçlı ve ortam hava sıcaklığını ölçer sıcaklık prob çeşitleri mevcuttur.Ölçüm yapıcak olan eleman prob dışında tel thermokupl şeklindede bulunabilir.

Cihazın fonksiyonları arasında hold fonksiyonu ile ekranı durdurabilirsiniz,minimum,maksimum değerleri görebilirsiniz.Cihaza menülerinde yer alan alarm özelliği sayesinde bir değer girip ölçüm sırasında belirlemiş olduğunuz limitin üzerine çıktığı zaman sesli alarm vermektedir.Cihazın kayıt özelliği yoktur,anlık olarak ekrandan değerleri okuyabilirsiniz.IP 54 koruma sınıfı vardır.Pratik ve kullanışlı bir termometredir.

  • Sıcaklık Ölçer Kimo TT 61 – 62 Termometre

Sıcaklık Ölçüm cihazı  Kimo tt 61 – 62  Termometre  tek thermokupl girişli TK 62 termometre ise çift thermokupl girişi bulunmaktadır.Aynı anda iki adet prob bağlama imkanı verir.Ölçüm yapılan probun yada tel thermokupl sıcaklık ölçüm aralığına göre cihazın ekranı üzerinde -200 ile +1760 °C arasında sıcaklık değerleri okumanız mümkündür.Cihaza K,J,T,S tipleri olmak üzere 4 ayrı çeşit thermokupl tipiyle uyumludur.

Kullanım amacınıza ve sıcaklık ölçüm aralığına göre ölçüm yapıcak probun çeşitleri değişmektedir.Cihazla birlikte ölçüm probu gelmemektedir.

Farklı tiplerde ve sıcaklık aralıklarında ölçüm probları bulunmaktadır.Yüzey sıcaklığı,daldırma tip,genel kullanım amaçlı ve ortam hava sıcaklığını ölçer sıcaklık prob çeşitleri mevcuttur.

Sıcaklık Ölçer Kimo TT 61 – 62 Termometre aslında;

Ölçüm yapacak olan eleman prob dışında tel thermokupl şeklindede bulunabilir. Detaylı bilgi için ve Ölçüm probu seçimi için firmamızı arayabilirsiniz.Cihazın fonksiyonları arasında hold fonksiyonu ile ekranı durdurabilirsiniz,minimum,maksimum,delta T sıcaklık değerlerini görebilirsiniz.

Cihaza menülerinde yer alan alarm özelliği sayesinde bir değer girip ölçüm sırasında belirlemiş olduğunuz limitin üzerine çıktığı zaman sesli alarm alabilirsiniz.Cihazın kayıt özelliği yoktur,anlık olarak ekrandan değerleri okuyabilirsiniz.IP 54 koruma sınıfı vardır.

  • Sıcaklık Ölçer Kimo TM 210 Çok Kanallı Termometre

Sıcaklık Ölçüm Kimo tm 210 çok kanallı  Termometre İlaç sektörü, laboratuvarlar ve sıcaklık ölçümü gereken tüm sektörlerde sıcaklık ölçümlerinin çok hassas olması gereken yerlerde sıcaklık değerlerine uygun PT 100 prob seçerek KIMO TM 210 ile hızlı ve güvenilir ölçümler yapabilirsiniz. Ayrıca modülü sayesinde ısı kayıplarının hesaplanması amacı ile yapılan U katsayısı değeri ölçümlerinizi de KIMO TM 210 ile hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilir opsiyonel yazılı sayesinde bilgisayar ortamında grafik ve raporlama yapabilirsiniz.

Sıcaklık Ölçer Kimo Infrared Lazer Termometreler

  • Sıcaklık Ölçer Kimo Kıray 50 Termometre

Sıcaklık Ölçüm Kimo Kıray 50 Termometre lazerli ınfrared termometre ile özellikle metalurji, seramik, gıda, enerji ve benzeri ağır sanayi sektörlerindeki uygulamalar için -50 °C +380 °C arası sıcaklıklardaki yüzey ölçümleri için hızlı, kolay ve hassas kullanım özelliklerine sahip infrared termometredir. Infrared termometre ile temas etmesi zor sıcaklık değerlerinin ölçümünde kullanılır. Kıray 50 lazerli ısı ölçer °C/°F birimlerinden herhangi birini seçebilme olanağı sağlar.

Ekran arka aydınlatması sayesinde, ışığın az olduğu ortamlarda da rahatlıkla ölçüm yapabilirsiniz.Cihazda bulunan otomatik kapanma fonksiyonu sayesinde pilden tasarruf etmiş olursunuz.
Max ve Min değer hafızası sayesinde yapmış olduğunuz en yüksek ve en düşük ölçüm değerleri görebilirsiniz. Cihazda bulunan otomatik ekran dondurma özelliği, ölçüm yapmayı bıraktığınız andan itibaren son ölçülen sıcaklığı ekranda sabitler.Düşük sıcaklık veya yüksek sıcaklık limit değer girilebilir. Limit değerlerine dışına çıktığı zaman sesli alarm vermektedir.
  • Sıcaklık Ölçer Kimo Kıray 200 Termometre

Sıcaklık Ölçüm Kimo Kıray 200 Termometre azerli ınfrared termometre ile özellikle metalurji,seramik,gıda,enerji ve benzeri ağır sanayi sektörlerindeki uygulamalar için -50 °C +850 °C arası sıcaklıklardaki yüzey ölçümleri için hızlı, kolay ve hassas kullanım özelliklerine sahip infrared termometredir. Infrared termometre ile temas etmesi zor sıcaklık değerlerinin ölçümünde kullanılır.

Kıray 200 lazerli ısı ölçer °C/°F birimlerinden herhangi birini seçebilme olanağı sağlar. Thermokupl girişi mevcuttur. Termokupl girişi sayesinde dilerseniz temaslı olarak da ölçüm yapabilir veya sıvıların içine daldırarak ölçüm alabilirsiniz. Cihazın yanında standart – 40 ile +400 °C arası ölçüm yapmanızı sağlayan K tipi thermokupl standart gelmektedir.

  • Sıcaklık Ölçer Kimo Kıray 200 Termometrelere Devam Edecek Olursak;

Ekran arka aydınlatması sayesinde, ışığın az olduğu ortamlarda da rahatlıkla ölçüm yapabilirsiniz. Cihazda bulunan otomatik kapanma fonksiyonu sayesinde pilden tasarruf etmiş olursunuz. Max ve Min değer hafızası sayesinde yapmış olduğunuz en yüksek ve en düşük ölçüm değerleri görebilirsiniz.

Cihazda bulunan otomatik ekran dondurma özelliği, ölçüm yapmayı bıraktığınız andan itibaren son ölçülen sıcaklığı ekranda sabitler. Düşük sıcaklık veya yüksek sıcaklık limit değer girilebilir.Limit değerlerine dışına çıktığı zaman sesli alarm vermektedir.

  • Sıcaklık Ölçer Kimo Kıray 300 Termometre

Sıcaklık Ölçüm Kimo Kıray 300 Termometre  lazerli ınfrared termometre ile özellikle metalurji, seramik,gıda,enerji ve benzeri ağır sanayi sektörlerinde. Bu uygulamalar için -50 °C +1850 °C arası. Sıcaklıklardaki yüzey ölçümleri için hızlı, kolay ve hassas kullanım özelliklerine sahip infrared termometredir. Infrared termometre ile temas etmesi zor sıcaklık değerlerinin ölçümünde kullanılır. Kıray 300 lazerli ısı ölçer °C/°F birimlerinden herhangi birini seçebilme olanağı sağlar.

Thermokupl girişi mevcuttur. Termokupl girişi sayesinde dilerseniz temaslı olarakta ölçüm yapabilirsiniz. Cihazın yanında standart – 40 ile +400°C arası ölçüm yapmanızı sağlayan k tipi thermokupl standart gelmektedir. Ekran arka aydınlatması sayesinde, ışığın az olduğu ortamlarda da rahatlıkla ölçüm yapabilirsiniz.

Cihazda bulunan otomatik kapanma fonksiyonu sayesinde pilden tasarruf etmiş olursunuz. Max ve Min değer hafızası sayesinde yapmış olduğunuz en yüksek ve en düşük ölçüm değerleri görebilirsiniz. Cihazda bulunan otomatik ekran dondurma özelliği, ölçüm yapmayı bıraktığınız andan itibaren son ölçülen sıcaklığı ekranda sabitler. Düşük sıcaklık veya yüksek sıcaklık limit değer girilebilir. Limit değerlerine dışına çıktığı zaman sesli alarm vermektedir.

Termometre cihazları diğer konu başlıklarımız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir